Antanas Garjonas

Antanas Garjonas (g. 1950)  – klaipėdietis dailininkas, atpažįstamas iš tvirtų, monumentalių, kompozicijų, geometrizuotų formų ir polinkio fiksuoti industrinį uosto veidą, pamario peizažus. Pastaruosius motyvus A. Garjonas apipina nuoširdžia savo emocinio pasaulio reprezentacija. Drąsūs spalviniai proveržiai ir bekompromisis tapybinis šėlsmas yra meistriškai suvaldomas, sudėliojant reikiamus vizualinius ir idėjinius akcentus.

Pastarųjų metų autoriaus kūryboje pastebima tendencija atsisakyti siužetiškumo ir susitelkti vien į spalvų ir formų improvizaciją. Kita vertus, autorius išlaiko ryšį su vietos dvasia – regime ne tik atpažįstamus industrinius uosto motyvus, bet ir galime pajusti inertišką, jausmingą ir stichišką menininko charakterį.