DANIELIAUS RUSIO METAFIZIKOS

„Gimiau 1964 metais Klaipėdoje. Jaunystėje susidomėjau tapyba ir kitomis meninėmis raiškomis. Esu surengęs personalines parodas, taip pat dalyvavęs ir vis dar dalyvauju grupinėse parodose ir pleneruose.

Svarbių apdovanojimų neturiu. Nacionalinių ir kitokių premijų nesu gavęs. Muziejai ir nacionalinės galerijos mano darbų nėra įsigijusios. Tai kalbėti nėra apie ką daugiau.“ – tapytojas Danielius Rusys.

„O aš turiu pasakyti, kad Danielius Rusys (g. 1964) vertas visų apdovanojimų. Tiesa, menininko asmenybė priklauso „pogrindžiui“, dailininkas nesiveržia į rampos šviesą, jo kūryba nesivaiko komercinių dėsnių.

Užtad, autorius yra mūsų laikmečio dainius, sugeriantis visas nūdienos aktualijas ir jas žaismingai, siužetiškai ir metafiziškai perteikiantis drobėse.

Tai tapytojas, kuris savo kūryba paliečia. Nustebina. Sujudina pagrindą po kojomis. Jo tapyba tiesiog veržiasi į žiūrovo pasąmonės klodus. Beje, tam yra atsakymas – kurdamas D. Rusys naudoja siurrealistinius ir italo Giorgio de Chirico (1888-1978) metafizinės tapybos metodus.

Menininko galvoje gimstantis turinys transformuojasi į archetipinius įvaizdžius, kolektyvinės pasąmonės tyrinėjimus. Tokiu būdu autoriaus tapyboje taip gausiai ir koncentruotai veikia fantastiško pasakojimo elementai bei plyti sapno estetika.“ – „Galerijos Lyceum” menotyrininkė Agota Bričkutė.

Paroda tęsis iki kovo 30 d. 

Renginys Facebook’e: https://www.facebook.com/events/1593887154733485/1593888608066673?ref=newsfeed

Dailininkas Danielius Rusys su savo paveikslu „Transcendentinis Mee Too”

Pirkinių krepšelis