Kolekcinio porceliano paroda – „KALĖDINĖS MEILĖS ISTORIJOS”

Gruodžio 8 d. 17:30 val. „Galerijoje Lyceum” atidaryta kolekcinio porceliano paroda „Kalėdinės meilės istorijos”!

Atidarymo metu pristatyta per 12 metų sukaupta klaipėdiečio kolekcininko Adolfo Gritėno (g. 1975) porceliano kolekcija, dedikuota žymaus danų dizainerio, dailininko Bjorno Wiinblado (1918-2006) kūrybai ir charakteringai stilistikai atskleisti.

Per dvylika kolekcionavimo metų klaipėdietis A. Gritėnas sukaupė virš 12-ikos tūkstančių keramikos dirbinių, kurių sukūrimo metai datuojami nuo XIX a. pradžios. Daugelis sukaupto porceliano yra prestižinio keramikos gamintojo „Rosenthal“ (Vokietija) ir žymios kompanijos „Nymolle“ (Danija) produkcija.  

Gražiausių žiemos švenčių proga „Galerija Lyceum“ kartu su kolekcininku A. Gritėnu parengė šventišką ekspoziciją, kurioje puikuojasi itin palankiai žiūrovų įvertinta, danų menininko B. Wiinblado dekoruota kolekcija.

Eklektiškas ir dekoratyvus, rytietiškos ornamentikos prisodrintas danų dizainerio B. Wiinblado braižas neatitiko XX a. viduryje vyravusio minimalistinio dizaino tendencijų, tačiau nesustabdomas autoriaus produktyvumas, meilė kūrybai, kartu su aukščiausios kokybės „Rosenthal“ porcelianu lėmė didžiulę sėkmę ir pripažinimą.

Parodoje „Kalėdinės meilės istorijos“ pristatoma kalėdinė, meilės tematikos kupina porceliano kolekcija padės pajusti ne tik paties B. Wiinblado optimizmu trykštančią pasaulėjautą, bet ir artėjančių švenčių jaukumą!

Pirkinių krepšelis