Linas Julijonas Jankus (1946-2014)

Linas Julijonas Jankus (1946-2014) – išskirtinio braižo XX a. Lietuvos dailės klasikas, gimęs Priekulėje, Klaipėdos rajone. 1964 m. įstojo į tuometinį Dailės institutą, mokėsi pas Lietuvos modernizmo legendas – Joną Švažą ir Algirdą Petrulį. Netrukus po studijų baigimo pradėjo aktyviai rengti parodas ir įstojo į Lietuvos dailininkų sąjungą.

Virš tūkstančio paveikslų nutapęs menininkas pirmenybę teikė peizažo žanrui, ypač Pamario krašto fiksavimui drobėje. Nutapytuose paveiksluose atsiskleidžia savita impresionizmo interpretacija, ypatingą dėmesį skiriant šviesai, jos atspindžiams, raibuliavimui ir žaismui supančios gamtos formose.

Vėlesnėje dailininko tapyboje įsivyravusios konstruktyvios kompozicijos, prigesinti spalviniai tonai bei šiurkštesnis potėpis įkūnija atšiaurios gamtos grožį ir kasdienybę. 

Pirkinių krepšelis