Rytis Martinionis (g. 1961)

Rytis Martinionis (g. 1961) – viduriniosios kartos tapybos atstovas, daugiausia dirbantis tapybos, vitražo ir asambliažo srityse. 1985 m. dailininkas baigė meninio stiklo studijas Talino dailės institute.

Kūryboje autorius linkęs provokuoti žiūrovą, todėl nevengia ryškaus, kontrastingo kolorito, simboliškai užkoduotų ir iš pirmo žvilgsnio žiūrovo suvokimui nepasiduodančių motyvų, susietų paradoksaliais, netikėtais ryšiais.

Menininko polinkį į humorą ir ironiją patvirtina jo kūrybinis moto – „In vino veritas“ (išvertus iš romėnų kalbos „Teisybė slypi vyne“). Vadovaudamasis išlaisvinančia pasąmonės jėga ir neišsenkančiais jos klodais, dailininkas demonstruoja gebėjimą kurti daugialypius vizualinius pasakojimus aktualiomis asmeninėmis, politinėmis ir sociokultūrinėmis temomis.

Pirkinių krepšelis