Vido Pinkevičiaus (1949-2012) tapybos paroda AMŽINAS KŪRYBOS ALKIS

Klaipėdos licėjaus 2023 metais įsteigtoje profesionalaus meno galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) birželio 13 dieną, 17.30 val. bus atidaroma vieno žymiausių ir produktyviausių Klaipėdos dailininko, Vido Pinkevičiaus (1949-2012) tapybos paroda „Amžinas kūrybos alkis“.

Surengti šią parodą paskatino galerijos kuratorių – dailininko Juozo Vosyliaus ir menotyrininkės Agotos Bričkutės, apsilankymas šviesaus atminimo V. Pinkevičiaus namuose bei juose įrengtoje kūrybinio palikimo saugykloje.

Dailininkas V. Pinkevičius garsėjo kaip itin produktyvus menininkas, po mirties palikęs šimtus drobių, piešinių ir eskizų. Grafikė Felicija Kačenauskaitė-Pinkevičienė (g. 1947) rašytiniuose prisiminimuose dalinosi mintimis apie prieš 12 metų išėjusį  savo vyrą: „…tu dirbai be paliovos, diena iš dienos, ir buvo nuostabu, kaip drobes nutapytas tu krovei į dideles stirtas. Tol tapei, kol du dideli kambariai prisipildė spalvų, tarsi pasaulių naujų.“.

Parodoje „Amžinas kūrybos alkis“ bus eksponuojami 1978-1999 metais dailininko sukurti paveikslai. Pastarojo laikmečio kūryba yra laikoma brandžiausia V. Pinkevičiaus meninėje karjeroje. Per keturis aktyvius kūrybos dešimtmečius, dailininkas atsiskleidė ir kaip virtuoziškas piešėjas ir kaip unikalios aliejinės tapybos atstovas, visuomet išlaikęs savitą braižą, netarnavęs jokiai idealogijai, nepaklusęs tapybos tendencijoms, bet kantriai gludinęs savo tapybinę meistrystę.

Religinio, istorinio bei peizažo žanro paveiksluose atsiskleidžia V. Pinkevičiui būdingas ekspresyvus ir dažnai drastiškas tapybos braižas – emocionaliai ekspresyvus potėpis, sugestyviai apibendrinta ir sugrubinta forma, daugiafigūrės kompozicijos, prisodrintos gausybės alegorinių metaforų.

Parodoje galerijoje „Lyceum“ daug dėmesio bus skiriama religinio žanro autoriaus paveikslams. Kurdamas sakralinio siužeto paveikslus autorius savitai išreiškė savo santykį su tikėjimu – pasiaukojantis, beatodairiškas tarnavimas kūrybai ir nuoširdus atsidavimas savo pašaukimui buvo V. Pinkevičiaus „bažnyčia“ bei kasdienė malda.

„Autoportretas”, Vidas Pinkevičius (1949-2012), medžio plokštė, aliejus.

Apie autorių

Vidas Pinkevičius gimė 1949 m. lapkričio 9 d. Gruzdžių miestelyje, Šiaulių rajone. 1968–1973 m. studijavo freską-mozaiką Vilniaus valstybiniame dailės institute pas profesorę Sofiją Veiverytę. 1973 m. atvyko gyventi į Klaipėdą, iki mirties dėstė tapybą Adomo Brako dailės mokykloje. Dirbo monumentaliosios ir molbertinės tapybos srityse, surengė per 50 personalinių parodų, jo darbų yra įsigiję Lietuvos muziejai ir privatūs asmenys, JAV, Olandijos, Rusijos, Vokietijos, Švedijos ir kitų šalių kolekcininkai. Vienas iš produktyviausių savo kartos menininkų.

Paroda tęsis iki liepos 5 dienos.

Lankymas nemokamas!

Pirkinių krepšelis